Za poznaním fľaškovej pláže Koh Phangan Všetko, čo potrebujete vedieť

153

Po niekoľkých týždňoch usadenia v Koh Phangane som bol pripravený preskúmať slávny thajský ostrov. Už som prešiel džungľou, užil som si pár epických západov slnka a našiel som nejaké zábavné vodopády (ako aj prírodné bazény). Keď som sa prvýkrát presťahoval do Koh Phanganu, musel som hľadať najlepšie pláže na ostrove a jedna z nich upútala moju pozornosť: Bottle Beach.

Kde je Bottle Beach, Koh Phangan

Pláž Bottle Beach je odľahlá pláž na severe ostrova. Na samote, myslím, že táto pláž nie je na zozname všetkých, pretože je ťažké sa tam dostať.

Ako sa dostať na pláž Bottle v Koh Phangan

Existuje niekoľko rôznych možností, pokiaľ ide o získanie na Bottle Beach. Niektoré sú samozrejme bezpečnejšie ako iné.

Okolo pláže Chalok Lam sa môžete dostať miestnou loďou. Musíte jednoducho hovoriť s kapitánmi a požiadať ich, aby vás priviedli na Bottle Beach. Túto možnosť sme vlastne použili na to, aby sme sa dostali späť (teda opačne), pretože sme boli príliš unavení na to, aby sme sa vrátili.

Môžete očakávať, že zaplatíte čokoľvek medzi 100 až 150 TBH jednosmerne v závislosti od toho, koľko ľudí ste.

Kolobežky na pláž Bottle:

Je tu cesta, ktorá vás dovedie až na pláž Bottle Beach, aj keď musíte byť skúseným vodičom, aby ste túto možnosť využili, pretože bude dosť strmá. Neurobil som túto možnosť, ale čítal som, že to môže byť dosť nebezpečné, takže ak je cesta mokrá, nebude to dobrý nápad. Aj keď, ak nie ste dostatočne spôsobilý na túru, môže to byť možnosť (alebo vždy môžete vziať loď).

Rozhodli sme sa pre možnosť turistiky, keď sme šli so skupinou priateľov na Bottle Beach. Aj tak to bolo osobne na mojom zozname „túr v Koh Phangane“. Prvý krát sme sa stretli v 7/11 pri pláži Chalok Lam, aby sme pred túrou dostali viac vody a občerstvenie.

Potom sa vydáme smerom k „Trek for Bottle Beach“, východiskovému bodu v Mapách Google. Vlastne sme museli parkovať o niečo skôr, pretože cesta sa niekedy uzavrie. Zaparkovali sme naše kolobežky neďaleko pláže Haad Khom.

Začali sme k východiskovému bodu a výzva začala.

Čo môžete očakávať od túry Bottle Beach?

Povedal by som, že táto túra nie je pre začiatočníkov, pokiaľ sa nepovažujete za spôsobilú. Na začiatku je to trochu náročné, pretože to môže byť dosť strmé, ale nakoniec pôjdete príliš dole, aby ste dosiahli Bottle Beach. Táto časť môže byť dosť klzká, pretože je tu veľa piesku a štrkov.

Čítal som, že túra by mala trvať asi 1 hodinu. Trvalo nám to trochu dlhšie (asi 1 hodinu 45), ale párkrát sme sa zastavili, aby sme si mohli vychutnať výhľad, zjesť občerstvenie a odpočinok.

V ideálnom prípade čím skôr, tým lepšie. Môže to byť dosť horúco a vlhko, takže sa potíte veľa. Náš výlet sme začali okolo 11:00 - 30:00 a bolo super. Ak teda plánujete túto túru, mali by ste to urobiť skôr, ako vás slnko príliš zasiahne.

Poznámka: Zrejme existujú dve trasy - ja osobne som videl iba jednu možnosť a nemohol som nájsť ďalšie informácie o tej druhej.

Za poznaním fľaškovej pláže Koh Phangan

Pláž Bottle Beach je celkom tichá, ak ju porovnávate s inými plážami na ostrove Koh Phangan. Pláž je pomerne široká, takže si môžete nájsť miesto pre svoje veci. Môžete si prenajať kajak, hrať volejbal, zaplavať sa alebo si vychutnať výhľad. Na pláži je niekoľko reštaurácií, takže si môžete vziať obed, keď ste tam.

Bohužiaľ opúšťa fľašu

Ak chcete opustiť Bottle Beach, môžete buď pešo ísť späť, ísť späť alebo dostať späť taxík. Kapitáni zvyčajne visia mimo svojich lodí v tieni.

Požiadali sme ich, aby nás priviedli späť na pláž Haad Khom (kde sme si všimli aj opice). Mimochodom, tá pláž bola prázdna a veľmi krásna. Potom sme museli chodiť asi 5-10 minút, aby sme dosiahli parkovisko, kde sme opustili naše skútre. Táto prechádzka hore nebola najjednoduchšia. Boli sme dosť unavení a dehydratovaní. Uistite sa, že si na to trochu uschnete.

Ubytovanie na akciu Bottle Beach Koh Phangan

Ak plánujete relaxačný pobyt ďaleko od davov a večierkov, pobyt v Bottle Beach by mohol byť vynikajúcou možnosťou. Nájdete strediská a bungalovy, ktoré sú celkom prijateľné (okolo 400 TBH za noc). V roku 2019 sa na Bottle Beach nachádzajú iba 4 nehnuteľnosti.